Apophis a plán Archy

Časová osa v RAGE

Jaké události předcházely dopadu asteroidu Apophis?

2004Vědci odhalili nikdy předtím nevídaný asteroid o velikosti Manhattanu, kroužící v hlubokém vesmíru.Prvotní vzrušení se rychle obrátí k obavám, že podle prvních propočtů bude asteroid nebezpečně blízko k oběžné dráze, a to přibližně kolem roku 2029.Asteroid je označen číslem 99942 „Apophis“ – podle egyptského boha chaosu.

2024 – Apophis dostává soukromě, mezi vědci, rating 7.Vůbec nejvyšší číslo na stupnici měření pravděpodobnosti přímé srážky se zemí.Věřejně však vláda Spojených států a další spolupracující vlády označují hodnocení nebezpečí číslem 4.NASA a Evropská vesmírná agentura věří, že hodnocení budou zvýšena do 12 měsíců.

2025Program „Archa“ startuje.Kryogenní kapsle budou ukryty hloboko v podzemí a navrženy tak, aby se vyhrabaly na povrch v přednastavený čas několik let po katastrofě. Cílem projektu je zachovat lidské znalosti, genetické vzorky a jiné položky, nezbytné pro další lidký život.Archa obsahuje skupiny „Inhibitantů“, kteří jsou speciálně veděcky připraveni, aby přežili hlubokou hybernaci.

2025 – 2027  – Vláda se začala zásobovat masivním arzenálem zbraní a zásob do své poslední pevnosti hluboko uvnitř Země.

Srpen 2029 – Nově je známo, že populaci na Zemi začnou ničit i menší meterority ještě před Apophisem.Projekt Archa začal.

Prosinec 2029Apophis naráží do Měsíce a vzápětí udeří do Země o síle 1000 megatun TNT.Jednotlivé státy jsou zdevastovány, města jsou vymazána, jezera a řeky se vypařují.Na Zemi nastává mnohaletá zima, protože slunce je zastíněno masou prachu a částic ve stratosféře.Do jednoho roku zmizelo 80% veškerého života na Zemi.

2035Prach se začal usazovat a přeživší pomalu vycházejí z jeskyní a úkrytů, aby zjistili, že na světě již není nic jako dřív.Civilizace je pryč a jen malá naděje zůstává.Lidé ve skupinách začínají volně tvořit první klany.Malé osady a tábory vznikají přirozeně, jak se lidé snaží najít úkryt před naznámým nebezpečím, číhajícím v nehostinné pustině, kterou se Země nyní stala.

Můžete zanechat svůj komentář, nebo život nebo nic.

Zanechej zde stopu:

JSME RAGE