Mark Lanegan – exkluzivní RAGE MP3 ke stažení

První Hudební střípek k chystanému soundtracku k Rage má na svědomí zpěvák Mark Lanegan, co o něm víme?

Jako zakládající člen kapely Screaming Trees a The Gutter Twins, a s další řadou mnoha hudebních projektů, Mark Lanegan zanechal nesmazatelnou stopu na půdě americké soudobé hudby.

Narodil se 25. listopadu 1964 v Ellensburg, stát Washington, kde Mark vyrostl na poslechu country a folk alb Johnnyho Cashe, Willieho Nelsona a Kingston Trio. Na střední škole ho jeho láska k punku a rock garage vedla k založení kapely budoucích Screaming Trees a The Gutter Twins.

Nakonec kapela Screaming Trees (Křičící stromy) – spolu s vrstevníky žánru,  kapelou Nirvana, Soundgarden a Mudhoney – pomáhala definovat celou Seattlskou „Grunge“ scénu, přidala k ní své vlastní psychedelické podání a vytvořila tak v regionu zcela nový, převažující žánr.

První singl album „Nearly Lost You“, které jako páté v žebříčku Modern Rock hitparády pomohlo v jediném roce vyhnat album na prodej 300 000 kusů jen na domácím trhu.

V roce 1990 následovalo Markovo první sólo vydání, The Winding Sheet, následovaný v roce 1994 Whiskey for the Holy Ghost, a poté v roce 1998 „Scraps At Midnight“, 1999 I´II Take Care of You, 2001 Field Songs a 2004 album Bubblegum.

Více o diskografii Marka Lanegana najdeme na wikipedii.

My jsme ovšem nejvíce rádi, že Mark poskytuje zdarma novou mp3 skladbu, Mark Lanegan – Burning Jacobs Ladder. Úsek byl použit v RAGE untethered videu a píseň se také objeví v plné verzi soundtracku k RAGE.

První MP3 ze soundtracku k RAGE stahujte zde

(pro stažení písničky klikněte na odkaz pravým tlačítkem myši a klikněte na uložit odkaz jako – tím si MP3 stáhnete)

Můžete zanechat svůj komentář, nebo život nebo nic.

Zanechej zde stopu:

JSME RAGE