Multiplayer

Ve hře RAGE není přitomen klasický deathmatch mód, protože id Software se rozhodlo, že upustí od stávající koncepce tunelovitých a dokola repetetivních zápletek v podobě klasického deathmatche.

Na jeho všemožné variace reagoval po svém a nahradil ho zcela novým, dle jejich názoru revoločním pojetím..!

A o co vlastně jde?

V první řadě půjde o tzv. „Split-Screen“ režim pro dva hráče, což bude kooperační režim ve variantě přes rozdělenou obrazovku nebo samostatně při online hraní. V základu pro tuto řežbu id nabídne minimálně osm herních map, pro rally variantu v buginách jich má být dále nejméně pět..

Ukázka split-screen režimu:

Jako číslo dvě nabídne hra RAGE systém nazvaný „Twisted Metal“. Zde podle sdělení půjde stylem hry o boj v autech, kdy režim hry bude nastaven až pro šest hráčů v bugginách, kteří se utkají v bojových arénách. Na začátku utkání si hráči upraví vozidla a vyberou si například sady zbraní..

Ukázka twisted metal režimu:

Důležitý prvek bojových tratí v multiplayeru budou tzv.rally pointy, které budou rozeseté po celé aréně a bude zapotřebí jich posbírat co největší počet. Pokud získáte Hit rally bod, začnou se vám body násobit. Tím bude zvýšen i násobitel vaší schopnosti zabíjet. Můžete bojovat v šestičlenné skupině dohromady jako team a nebo to může být vaše sólo jízda-proti všem…

Tak jako tak bude hlavním úkolem sbírání rally bodů, jak jen je to možné, všemi prostředky, včetně zabíjení všeho okolo. Dle informací je řízení vozidla přinejmenším stejně důležité jako střelba a jak dále sám říká režisér RAGE designu Matt Hooper:

„Lepší řidič = lepší vrah, bude v RAGE platit snad víc, než samotná střelbyschopnost. Primárním tlačítkem se vám stane urychlovač a ruční brzda nebude vůbec od věci..Tohle ježdění nebude žádné FPS s kůží auta“ dodává..

Odemykací systém úrovní (známý z Call of Duty) zase zajistí možnosti upgradů v rámci zvyšování vašich zkušeností. Zvýšením těchto zkušeností bude možné dosáhnout odemčení nových zbraní, variací bojových vozidel, včetně těch týmových..

 

JSME RAGE