Děj RAGE

Apophis & Plán Archy

Děj v RAGE se začíná odvíjet od blížícího se dopadu gigantického asteroidu Apophis na Zemi a kolem tajemné organizace Archa, která vše sleduje. Stručný přehled v časové ose napoví:

Jaké události v RAGE předcházely dopadu asteroidu Apophis?

2004 Vědci odhalili nikdy předtím nevídaný asteroid o velikosti Manhattanu, kroužící v hlubokém vesmíru. Prvotní vzrušení se rychle obrátí k obavám, že podle prvních propočtů bude asteroid nebezpečně blízko k oběžné dráze, a to přibližně kolem roku 2029. Asteroid je označen číslem 99942 „Apophis“ – podle egyptského boha chaosu..

2024 – Apophis dostává soukromě, mezi vědci, rating 7. Vůbec nejvyšší číslo na stupnici měření pravděpodobnosti přímé srážky se zemí.

Věřejně však vláda Spojených států a další spolupracující vlády označují hodnocení nebezpečí číslem 4. NASA a Evropská vesmírná agentura věří, že hodnocení budou zvýšena do 12 měsíců.

2025 – Program „Archa“ startuje! Kryogenní kapsle budou ukryty hloboko v podzemí a navrženy tak, aby se vyhrabaly na povrch v přednastavený čas několik let po katastrofě. Cílem projektu je zachovat lidské znalosti, genetické vzorky a jiné položky, nezbytné pro další lidký život. Archa obsahuje skupiny „Inhibitantů“, tedy lidí, kteří jsou speciálně veděcky připraveni, aby přežili hlubokou hybernaci.

2025 – 2027 – Vláda se začala zásobovat masivním arzenálem zbraní a zásob do své poslední lidské pevnosti hluboko uvnitř Země…

2029

Srpen – Nově je známo, že populaci na Zemi začnou ničit i menší meterority ještě před Apophisem. Projekt Archa naplno začal…

Prosinec – Apophis naráží do Měsíce, který poničí a obrovské kusy se řítí k naší orbitální dráze. To je však již jedno, Apophis totiž vzápětí naráží do Země o síle výbuchu 1000 megatun TNT. Jednotlivé státy jsou zcela zdevastovány, města jsou vymazána, moře a oceány se vypařují. Na Zemi nastává mnohaletá postapokalyptická zima, protože slunce je zastíněno obrovskou masou prachu a částic ve stratosféře. Do jednoho roku mizí 80% veškerého života na Zemi.

A tímto pomalu hlavní příběh naší postavy začíná…

2035Prach se začal usazovat a přeživší pomalu vycházejí z jeskyní a úkrytů, aby zjistili, že na světě již není nic jako dřív. Civilizace je pryč a jen malá naděje zůstává.

Lidé ve skupinách začínají volně tvořit první klany. Malé osady a tábory vznikají přirozeně, jak se lidé snaží najít úkryt před naznámým nebezpečím, číhajícím v nehostinné pustině, kterou se Země nyní stala…

V tomto okamžiku přichází na řadu naše postava, která vylézá z kryogenní kapsle a potkává Danna Hagara..Kdo to je a co s vámi bude dál..? Zahrejte si RAGE! 😉

JSME RAGE