Minihry

Minihry v Rage jsou zábavným způsobem, jak si ve hře můžete vydělat Dollary na nákup nejrůznějších věcí. Jsou také podmínkou k získání některých achievementů. Hrát minihry v Rage můžete pouze na dvou místech v jediné lokaci, tou je Wasteland a městečka Wellspring a Subway town.

 

Celkem si v Rage můžete zahrát 6 těchto miniher:

 

1) Five Finger Fillet (pětiprsťák)

V této minihře je cílem udělat určitý počet bodnutí nožem do stolu a vyhnout se svým prstům. Nůž běhá relativně náhodně po stejné ose a ukazatel vám zobrazuje kam dopadne čepel nože a vy se snažíte zasáhnout stůl..

Hra má celkem 5 úrovní, které se trochu liší: 1-3 kolo je relativně snadné a rozdíl je pouze v rychlosti pohybu ukazatele, 4 kolo je ze všech nejrychlejší a také osa nože se mění více až u konce hry než v předchozích kolech. 5 kolo je nejtěžší a ukazatel se zde nejčastěji mění, celkem je zde potřeba udělat 32 bodnutí. Za každé ukončené kolo se vám zvyšuje dosažená odměna. Ve hře máte 3 pokusy a při každém bodnutí se do prstu začínáte hrát dané kolo znovu. Pokud prohrajete nebo hru ukončíte, začínáte hrát zase od prvního kola..

Za celkové vítězství dostanete achievement „Jen Flesh Wound“

 

2) Strum (brnkání)

Dalším způsobem jak si ve hře vydělat, ale zároveň prostředek k získání jednoho z achievementů je minihra Strum, neboli brnkání. Princip je jednoduchý, chlapík jménem Banjo vám v několika kolech po sobě zabrnká pár tónů na své plechové bendžo a vy máte za úkol zopakovat tóny ve stejném pořadí až do finále, kde musíte přehrát celou písničku najednou.

Za úspěšné dokončení získáte achievement „Deliverance“ (Vysvobození). Jde mimo jiné o odkaz na scénu „banja duelu“ ze slavného filmu Deliverance.

Nejjednodušší způsob jak získat tento achievemet je psát si po každém kole pořadí tónů, aby jste pak na konci zvládli přehrát celou písničku.

 

3) Tombstones (náhrobky)

Hra náhrobky je od pohledu zajímavá minihra. Její princip je ale snadný. Jde o deskovou základnu, na které je promítán holografický obraz Sheriffa, který je ze čtyř stran obklopen mutanty. V každém kole hážete najednou 4 kostkami a vespod obrazovky se vám ukáže, kolik možností ke střelbě (symbol zaměřovače), nebo k cestě do pekla (symbol lebky) jste si hodili.

Po každém hodu Sheriff zabije přesně takový počet mutantů, kolik symbolů zaměřovače jste si hodili a zároveň vždy mutanti přistoupí o políčko blíže k vám, celkem mají tři přiblížení a při tom třetím vás také zabijou..Pokud tedy dříve kostkou nenahážete možnosti střelby..

Výhry a kola

Pokud vyhrajete v prvním kole-musíte mít 4 symboly zaměřovače, dostanete 10x násobek svého vkladu a k tomu bonusový achievement Jackpot. Výhra ve druhém kole znamená získat 4x násobek částky. Výhra ve třetím kole znamená jen práh rentability, jinými slovy jste skoro šul null. Prohrajete-li, dostane Sheriff nakládačku od mutantů..

 

Následující minihry jsou dostupné pouze v DLC edici Rage a v normální hře je tak bohužel nenajdeme..

 

1)  Roly-Poly (cvalík)

Hra Roly-Poly je v podstatě klasická ruleta, kdy sázíte v podobě žetonů na různá herní pole. Žetony jsou ve výši 5$, 10$, 25$ a 50 $. Vsázet můžete na barvy červená a černá, jednotlivá čísla 1-12, číselná pole a nulu. Minihru ruleta najdete u postavy Lili v herně Jackpots ve Wellspringu.

 

2) Jackpots (video poker)

Hra jackpots je nejrealističtější hra v Rage, protože funguje stejně jako reálný video poker. Čím více vsadíte, tím vyšší může být také vaše výhra..Ve videu uvidíme hernu Jackpots s herními video terminály.

 

3) Rage Frenzy (zuřivé šílenství)

Chcete-li si zahrát minihru Rage Frenzy je nutné mít vlastní balíček karet. Karty sbíráte v průběhu hry napříč Wastelandem, případně si můžete základní balíček i zakoupit. Tajemstvím úspěšné hry je vytvořit si takový herní balíček karet, který bude univerzální ve schopnosti útočit a bránit vaše ostatní karty. Vysvětlíme si to na dílčích bodech:

– na začátku máte na výběr ze 3 obtížností hry a každá úroveň obtížnosti vám zároveň ukazuje počet bodů, do kterých si můžete vybrat své karty ke hraní – když vybíráte karty jsou body (points) u každé karty vyznačeny a jak přidáváte karty se kterými budete hrát, počet bodů se snižuje, jednoduše řečeno: čím silnější karta, tím má více bodů a tím vám vezme víc bodů, kde by jste jinak mohli mít další karty

– máte na hraní k výběru až 12 karet a je pouze na vás s kolika kartami budete hrát, můžete hrát i s méně kartami než 12 a každá karta vám ukazuje svůj název, speciální schopnosti, sílu útoku a jeho typ, počet bodů (místo které zabírá) a zdraví karty

– před samotným hraním si tedy uděláte svůj balíček, tzv. deck, kam si přidáte karty a hra začíná jakmile se proti sobě ocitnou první dvě karty z balíčku. Karta pak zaútočí na protivníkovu kartu a podle síly svého útoku ubere soupeřově kartě život, poté útočí karta protivníka na vaši kartu. Karty vám jdou do hry vždy po jedné, jakmile každá z nich provede sérii útoků na všechny karty, přidává se další karta do bitvy. Vyhráváte tím, že zničíte všechny soupeřovy karty v balíčku.

Lepší představu o herním principu přiblíží také video:

 

Ideální strategie je také o tom, určit si do bitvy správné karty, existuje totiž několik typů karet:

 

 1. Rváčské karty (Melee) mohou útočit jen na karty se kterými jsou přímo proti sobě, neumějí tak útočit na ostatní karty ve hře

   

 2. Léčivé karty (Healing) můžete použít na uzdravení poškozené karty, nebo jí nastavit automatické hlídání

   

 3. Pohyblivé karty (Ranged) si mohou vybírat svůj cíl útoku, pokud má soupeř ve hře karu vozidla, musí být zničeno jako první. Karty vozidel jsou zároveň skvělými strážci, protože mají vyšší počet životů.

   

 4. Bombové karty ( Bomb) jsou efektní karty, protože nemají za cíl zůstat dlouho ve hře, ale vybuchnout a tím poškodit ostatní karty ve hře, tyto karty také jako jediné nemají v pravo dole uvedenou úroveň zdraví. Některé bombové karty také mohou útočit pouze jen na některé karty nebo frakce

   

 5. Extra schopnosti u některých karet pozměňují schopnosti útoku nebo obrany a jsou uvedeny uprostřed karty

Ukázka Hardest Deck Achievement

 

JSME RAGE