RAGE na E3

Minulý týden probíhala v Los Angeles největší světová herní výstava E3.Co nového nás čeká v RAGE?

John Carmack, duchovní otec id a hlavní „konstruktér“ všech největších herních pecek od id, jako Wolfenstein, DOOM, QUAKE a dozajista k nim přibude i RAGE, naznačil na dotaz novinářů, že by se id Software mohlo v budoucnu zaobírat i myšlenkou na RAGE 2.
To vše ale až po dalším velkém herním projektu z dílny id, kterým bude DOOM 4.Ve vývoji je podle jeho slov nový herní engine, který by mohl další hru příští generace „pohánět“ a tím by jak časově, strategicky a vývojově odpovídal právě titul RAGE 2.

Je to logické, v minulosti byly všechny tituly id Software mimořádně úspěšné a pokračování se dočkaly všechny jejich herní série, bude to tedy logickým krokem vpřed a jelikož RAGE již nyní sbírá různá ocenění a skvělé ohlasy, titulu se tak pravděpodobně dočkáme.

rage e3

RAGE na E3 byl k herním ochutnávkám dostupný pouze na konzolích Playstation 3 a Xbox 360, PC verze zde uvedena nebyla, takže přesné HW nároky stále ještě nejsou známé.Podle hráčů a ohlasů z E3 byly konzolové herní RAGE dema velmi vydařené a po herní a designové stránce perfektně vyladěné, takže se konzolisté nemusejí obávat, že by si hru RAGE byli nuceni „vychutnávat“ v horší kvalitě, jak se předem spekulovalo, vzhledem k předpokládaným vyšším nárokům na hardware..
Když jsme u toho hardwaru, tak nová příruční konzole Nintenda zvaná Wii U, by možná v budoucnu mohla očekávat i hru RAGE 2.Vše je ale nejisté, pro současné Wii je id tech 5 z RAGE naprosto nepoužitelný a nakonec i zvažovaná iOS port verze z Applu se zde konat také nebude.Nové Wii U již sice trochu srovnává s ostatními konzolemi krok po technické stránce, nicméně velmi specifická hráčská skupina kolem Nintenda spolu s chybějící FPS komunitou nejpíš o osudu RAGE 2 pro tuto platformu rozhodne sama..

Zprávou číslo jedna je ovšem posunutí data vydání hry RAGE.Původní datum 16.září pro evropský trh tak bude mít zpoždění na 4.říjen a v evropě se hry pravděpodobně dočkáme až 7.října tohoto roku.Důvodem pro toto rozhodnutí je nejspíše snaha o maximální vyladění hry a snaha vyhnout se kompromisům např.v podobě rychlého updatu hry po vydání.Tímto tedy posouváme odpočet hry na datum vydání 7.října 2011.

Odklad není naštěstí nijak zásadní, takže se nestane, že ještě budeme muset čekat než vyjde jako první DOOM 4 a poté pak bude RAGE, jak John Carmack taky kdysi tvrdil 😀

Můžete zanechat svůj komentář, nebo život nebo nic.

Zanechej zde stopu:

JSME RAGE